LPP jest #MadeInPoland – firma podwoi produkcję odzieży w Polsce

LPP jest #MadeInPoland – firma podwoi produkcję odzieży w Polsce
  • W dniach 19-20 czerwca przedstawiciele świata mediów wzięli udział w wyjeździe studyjnym do siedziby LPP w Gdańsku.
  • Wydarzenie zainaugurowało cykl spotkań LPP – Made in Poland, który ma wyjaśnić jak duży wpływ na polską gospodarkę ma gdańska firma.
  • Dziennikarze i influencerzy mieli okazję zwiedzić Centrum Dystrybucyjne LPP w Pruszczu Gdańskim oraz biura produktowe marek Reserved, Cropp i Sinsay.
  • Głównym punktem spotkania był panel dyskusyjny na temat produkcji odzieży w Polsce z udziałem niezależnego eksperta i polskiego producenta odzieży.
  • W trakcie wydarzenia swoją prezentację wygłosił Prezes LPP – Marek Piechocki, który podczas wystąpienia ogłosił, że do końca 2018 roku firma zwiększy dwukrotnie produkcję swoich kolekcji w Polsce.

19 i 20 czerwca br. centrala firmy LPP w Gdańsku gościła medialnych liderów opinii, którzy zebrali się, by w gronie prezesów i pracowników LPP oraz niezależnych ekspertów podyskutować na temat perspektyw rozwoju polskiego rynku odzieżowego. Po zwiedzaniu Centrum Dystrybucyjnego LPP w Pruszczu Gdańskim, goście wysłuchali prelekcji Prezesa LPP – Marka Piechockiego, który podczas wystąpienia złożył deklarację, że do końca 2018 roku podwoi produkcję odzieży swoich marek w polskich zakładach.

Polska odgrywa coraz ważniejszą rolę, jeśli chodzi o produkcję naszych kolekcji.  Przez ostatnie dwa lata Mohito, nasza dynamicznie rozwijająca się marka kobieca, przeszyła w Polsce 4 mln sztuk ubrań. To 15 proc. całości produkcji Mohito. W 2017 roku nasze zlecenia dla polskich zakładów wyniosą 5 mln sztuk odzieży. Do końca 2018 roku chcemy podwoić tę liczbę. Dwukrotnie wzrośnie też produkcja w naszym kraju kolekcji Reserved – mówi Marek Piechocki, Prezes LPP.

Już teraz w Polsce na potrzeby LPP pracuje 50 zakładów odzieżowych. Informacja z metką „Made in Poland” staje się coraz częstszym widokiem w ubraniach produkowanych przez firmę. Od 12 miesięcy przeprowadzane są zmiany mające na celu przyspieszenie procesu produkcji, logistyki i projektowania. Ma to związek z globalną tendencją i zapotrzebowaniem klientów na „fast fashion”, a właściwie „faster fashion”, czyli szybkie wprowadzanie do sprzedaży dużej liczby kolekcji i wzorów zgodnych z najświeższymi trendami mody.

Podczas debaty wystąpili także: Adam Ubertowski – prezes firmy prowadzącej konsultacje biznesowe Soulinvest, który nakreślił kondycję, ograniczenia i szanse rozwoju tej branży w Polsce oraz Monika Królik – właścicielka czterech zakładów P.P.H.U. AKKO, szyjących odzież między innymi dla marek Mohito i Reserved. Po prezentacjach ekspertów odbyła się sesja Q&A, podczas której prezes Piechocki udzielił odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące planów firmy w tym obszarze.

Po części merytorycznej goście mieli okazję zwiedzić biura produktowe w siedzibie firmy w Gdańsku przy ul. Łąkowej, zobaczyć jak od kuchni powstają najnowsze kolekcje marek LPP, a także porozmawiać z pracownikami firmy. Dziennikarze i influencerzy zyskali też rzadką szansę na zapoznanie się z pierwszymi modelami specjalnej kolekcji przygotowywanej do tegorocznego debiutu marki Reserved na Oxford Street w Londynie, która trafi również do flagowych salonów.

[tribulant_slideshow gallery_id=”16″]