LPP TO POLSKA FIRMA ODZIEŻOWA


CHOĆ DZIŚ DZIAŁAMY JUŻ NA 20 RYNKACH, ZAWSZE POZOSTANIEMY FIRMĄ Z POLSKIMI KORZENIAMI.W Polsce powstały koncepcje naszych marek i tu zapadają wszystkie strategiczne decyzje. W naszym kraju tworzymy całość naszych kolekcji, tu płacimy podatki, tu mieszkają większościowi akcjonariusze.

Nasza społeczna odpowiedzialność przejawia się w rozwoju biznesu w sposób etyczny. Ściślej też dziś kontrolujemy nasz łańcuch dostaw i dbamy o środowisko. Tworzymy wciąż nowe miejsca w pracy (dziś w Polsce to ok. 17 000 osób), wspieramy rozwój naszych pracowników i partnerów biznesowych.

Dziś myślimy o LPP jako firmie rodzinnej. Dlaczego? Bo stworzyli ją polscy przedsiębiorcy – Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec. Nasz rozwój jest możliwy dzięki rodzimemu kapitałowi, a także naszej determinacji do zachowania status quo. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro firmy i pracujących w niej ludzi, a nie krótkoterminowe zyski.Dziś najważniejszym elementem przewagi konkurencyjnej silnych gospodarczo krajów jest kreatywność. To wartość dodana decyduje o atrakcyjności produktu i jest głównym motorem zakupów. Przykładowo amerykański iPhone produkowany jest poza USA, ale aż 2/3 jego wartości stanowią m.in.: design, marka, platforma iOS czy wygląd iStore. Podobnie jest z kolekcjami naszych brandów – 65% tworzymy w naszym kraju. Tą polską myśl twórczą wdrażamy na całym świecie. To nie tylko kolekcje tworzone tu – w Polsce – przez naszych zdolnych projektantów, ale też nowej generacji salony, takie jak te w Berlinie i Londynie, w całości zaprojektowane i zbudowane przez naszych krajowych partnerów.

Od 2017 roku jesteśmy oficjalnie członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Firm Rodzinnych – Family Business Network Poland, zrzeszającego prężnie rozwijające się firmy rodzinne. Ideą nadrzędną stowarzyszenia jest budowanie ducha przedsiębiorczości i wspieranie tych, którzy rozwijają swoje firmy z myślą o kolejnych pokoleniach przy zachowaniu etyki i wartości rodzinnych.

STRATEGIA LPP >

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA >