
Etyczne traktowanie zwierząt
Etyczne traktowanie zwierząt
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów całkowicie zrezygnowaliśmy z wykorzystywania naturalnych futer, we wszystkich markach LPP.
W 2014 roku podjęliśmy decyzję o całkowitej rezygnacji z wykorzystywania angory – wełny z króliczej sierści. Decyzję tę podjęliśmy z powodu rażących naruszeń praw zwierząt, do których dochodziło w hodowlach i braku możliwości realnej kontroli nad procesem pozyskiwania tego surowca.
W 2016 roku zawarliśmy oficjalne porozumienie z organizacją „Otwarte Klatki”, w ramach którego podjęliśmy stałe zobowiązanie dotyczące rezygnacji z naturalnych futer i przystąpiliśmy do międzynarodowej inicjatywy Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer). Teraz, gdy wizja projektanta i aktualny trend uwzględniają motywy zawierające futra, podobnie jak część naszych rynkowych konkurentów, używamy najwyższej jakości surowców syntetycznych.
Spółka LPP pokazała właśnie, że współczesna moda nie musi w ogóle wykorzystywać futer ze zwierząt. Myślę, że jeśli największy koncern odzieżowy w Europie Środkowo-Wschodniej może zobowiązać się pisemnie do takiej decyzji i stanąć tym samym w jednym szeregu z innymi, światowymi gigantami odzieżowymi to jest to wyraźny przekaz kierowany do tych firm modowych, które wciąż wykorzystują zwierzęta. Przyszłość mody to nowe technologie, a nie zamykanie zwierząt w małych, drucianych klatkach.
Małgorzata Szadkowska
Koordynatorka międzynarodowej kampanii Sklepy Wolne od Futer.
LPP i odpowiedzialne wykorzystanie moheru
W związku z pojawiającymi się informacjami o nieetycznym podejściu do produkcji moheru pozyskiwanego z kóz angorskich w Afryce Południowej, podjęliśmy w LPP ważną decyzję dotyczącą dalszego korzystania z tego surowca.
Do 2020 roku wszystkie marki LPP zrezygnują z korzystania z moheru lub będą pozyskiwać ten materiał w sposób odpowiedzialny, gwarantujący humanitarne traktowanie zwierząt.