Aktualności

 • 20.11.2018
  LPP przekroczyło 2 miliardy przychodu w trzecim kwartale 2018 r.
  Od trzeciego kwartału br. powierzchnia salonów stacjonarnych LPP poza granicami kraju stanowi już ponad połowę całej powierzchni handlowej firmy. Spółka odnotowała w trzecim kwartale ponad 2 mld zł przychodu – to o 12,8% więcej niż rok wcześniej. Z kolei w pierwszych 9 miesiącach br. LPP uzyskało 5,7 mld zł, co oznacza wzrost o 16,3% r/r. Firma osiągnęła dodatnie LFL i trzycyfrowy wzrost sprzedaży e-commerce r/r. W ostatnich trzech miesiącach spółka zadebiutowała na trzech rynkach zagranicznych. W trzecim kwartale uruchomiła sprzedaż w Izraelu i Słowenii, a w październiku otworzyła salon w Kazachstanie.
  Więcej»
 • 20.11.2018
  Eko-trend coraz bardziej w modzie
  Organiczne t-shirty w kolekcjach popularnych marek to już niemal standard. Polska firma odzieżowa LPP idzie o krok dalej w zakresie troski o środowisko. W ostatniej kolekcji jesienno-zimowej Reserved przedstawiła linię premium w 40% wykonaną z materiałów ekologicznych. Od przyszłego roku liczba produktów ekologicznych w całej ofercie flagowej marki LPP ma zwiększyć się do kilku procent. Do ekologicznego podejścia do garderoby firma zachęca także klientów i dlatego od lata br. w 20 salonach Reserved prowadzi program zbiórki odzieży, która za pośrednictwem LPP trafia do potrzebujących.
  Więcej»
 • 06.11.2018
  LPP debiutuje w Kazachstanie
  Z końcem października polska firma odzieżowa otworzyła pierwszy salon swojej flagowej marki Reserved w kazachskim Ałmacie. Jest to zapowiadany już w ubiegłym roku 23. rynek zagraniczny, na którym gdańska spółka będzie rozwijać swoją sieć. Debiut w Kazachstanie to kolejny etap realizacji strategii międzynarodowej ekspansji LPP.
  Więcej»
 • 29.10.2018
  Ponad 600 tysięcy złotych w zaledwie kilka miesięcy – Fundacja LPP wspiera potrzebujących
  Pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, wspiera zarówno organizacje opiekujące się osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, jak i lokalne placówki medyczne, a także osoby chore. Działania realizowane przez Fundację LPP, powołaną przez firmę odzieżową z Gdańska, docierają do szerokiej grupy potrzebujących. Tylko w tym roku Fundacja przekazała już ponad 600 tysięcy złotych na wsparcie kilkudziesięciu organizacji pozarządowych na Pomorzu i w Małopolsce oraz realizację inicjatyw organizowanych przez pracowników LPP.
  Więcej»
 • 25.10.2018
  LPP wyróżnione w kategorii Debiut w Konkursie Raporty Społeczne 2018
  Pierwszy raport społeczny LPP „Poznajmy się lepiej” uzyskał wyróżnienie w kategorii Debiut w 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmę Deloitte. Doceniono sposób przedstawienia modelu biznesowego i funkcjonowania łańcucha wartości firmy, a także odważne podjęcie trudnego tematu odpowiedzialności w łańcuchu dostaw.
  Więcej»
 • 24.10.2018
  LPP podpisało umowę na budowę magazynu w Rumunii
  Gdański producent odzieży podpisał umowę na budowę magazynu pod Bukaresztem. Strategiczna lokalizacja umożliwi spółce sprawną obsługę sprzedaży internetowej wszystkich marek na terenie Europy Południowo-Wschodniej. Inwestycja, której zakończenie planowane jest w 2019 roku, to kolejny etap realizacji strategii intensywnego rozwoju LPP w obszarze e-commerce.
  Więcej»