Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe Colour Treats – nowa kapsułowa kolekcja Reserved

Colour Treats – nowa kapsułowa kolekcja Reserved

21.01.2022

Pora na kolor! Reserved wprowadza nową kolekcję, pełną energii, optymizmu i siły. Nowoczesna estetyka spotyka się tu z motywami inspirowanymi rzemiosłem. Nie od dziś wiemy, jak ogromne znaczenie mają kolory, szczególnie w szary zimowy dzień. W kolekcji Colour Treats zostały dodatkowo podkręcone i przypominają farby wyciśnięte z tubki na paletę, którymi malujemy najbardziej radosny obraz, jaki tylko możemy sobie wyobrazić.

Punktem wyjścia do pracy nad kolekcją Colour Treats była tak zwana idea trans-seasonal, czyli przejścia sezonu zimowego w wiosenny. Zazwyczaj kolekcje przejściowe w Reserved były bardziej stonowane i neutralne, by spiąć te dwie pory roku w spójną klamrę. Tym razem marka stawia na energetyczne, pełne witalności kolory. Po relaksującym, spokojnym nastroju przyszedł czas na porządną dawkę hormonów szczęścia. Dopamine dressing jest silnym trendem nadchodzących miesięcy i polega na łączeniu mocnych odcieni w zaskakujące, nierzadko kontrastujące palety. To modowa reakcja na spokój i wyciszenie, których tak bardzo potrzebowaliśmy w ostatnim czasie.

Odcienie lila i fioletu spotykają się z nasyconym różem, głęboką, soczystą zielenią i wyrazistym turkusem, są przeplatane kobaltem oraz nieco jaśniejszym błękitem. Mienią się różne faktury – dzianinowe, plisowane i pikowane. Projekty stworzono tak, by poszczególne elementy można było łączyć na różne sposoby. Przygotowano także komplety: dzianinowe ze spodniami czy sety spódnic z bezrękawnikami, na przykład z miniówką i kamizelką z usztywnionymi ramionami.

Wzory wywodzą się z inspiracji rzemiosłem. To specjalnie zaprojektowane żakardy z motywem w luźny sposób imitującym regularny rytm papierowych piniat (południowoamerykańskich zabawek wypełnionych cukierkami) lub oddające malarskie odcienie zdjęcia nadmorskiego zachodu słońca, dające efekt kilimu. Wykorzystane barwy tylko na pozór gryzą się ze sobą, tworząc hipnotyzujące, artystyczne kompozycje. Dużą rolę odgrywają różne dzianinowe sploty: poszerzają się i zwężają, zmieniają kierunek lub składają się w oryginalny patchwork, w którym każda łata wydziergana jest innym splotem.

Nie zabrakło elementów dżinsowych, te jednak, zamiast w klasycznym niebieskim, powstały w cukierkowym różu (minisukienka), liliowym (kombinezon) oraz jasnym błękicie (komplet bezrękawnik plus spódnica z paskiem). Całość jest gładka, bez przetarć czy zróżnicowania barwienia, uszyta z denimu delikatniejszego niż klasyczny, by świetnie układał się w utylitarnych, a jednocześnie kobiecych fasonach.

Na zdjęciach autorstwa Doroty Szulc oraz w stylizacjach Marty Zaczyńskiej możemy odkryć potencjał Colour Treats, dodatkowo podkręcony promieniami zachodzącego słońca, a także bliskością natury.

Kolekcja dostępna w sprzedaży stacjonarnej oraz online od 21.01.2022 r.

Zdjęcia: Dorota Szulc @szulcworks
Stylizacja: Marta Zaczyńska @mzaczynska
Modelka: Matylda Sokołowska @matyldka_sokolowska
Makijaż i fryzury: Gor Duryan @gorgeousduryan

______________________________________________________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje na 26 rynkach stacjonarnych, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki, Tel Awiw czy Moskwa. Oferta online dostępna jest na 31 rynkach. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka posiada sieć ponad 2000 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni przekraczającej 1,7 mln m2. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 259 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla 27 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.