Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe LPP liderem relacji inwestorskich w spółkach z WIG30

LPP liderem relacji inwestorskich w spółkach z WIG30

12.03.2018

Znane są już wyniki największego w Polsce badania relacji inwestorskich w spółkach z WIG30 przeprowadzonego przez Parkiet oraz Izbę Domów Maklerskich. LPP zajęło w nim zaszczytne trzecie miejsce jako jedna z najlepiej komunikujących się z inwestorami spółek.

W dniach 9–11 marca w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się Konferencja Izby Domów Maklerskich, w trakcie której ogłoszono wyniki największego w Polsce badania relacji inwestorskich w spółkach WIG30. W ocenie zarządzających i analityków, LPP jest trzecią firmą w Polsce, która najlepiej komunikuje się z rynkiem. Jest transparentna i sporządza raporty bieżące w sposób zrozumiały, zwięzły i wyczerpujący.

Doroczne spotkanie czołowych przedstawicieli rynku kapitałowego skupia przedstawicieli inwestorów, spółek giełdowych, domów maklerskich, banków, organów rządowych, giełd i instytucji rozliczeniowych, organizacji biznesowych oraz samorządowych. Nagrodzone spółki są wyłaniane w dwóch częściach badania: poprzez głosy czytelników i drobnych inwestorów oraz ankietę rozsyłaną do przedstawicieli instytucji finansowych. W tym roku w ankiecie udział wzięli reprezentanci ponad 20 takich instytucji, których oceny zaważyły na wysokiej trzeciej lokacie LPP w rankingu.

Obok LPP na podium stanęli także Cyfrowy Polsat oraz ING BSK.

_____________________________________________________________________

LPP SA, jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od ponad 25 lat konsekwentnie prowadzi działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. LPP SA zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Firma posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw. oraz sklepy on-line swoich marek w 11 krajach Europy. Tworzy miejsca pracy dla ok. 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka LPP SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.