Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe LPP nagrodzone Orłem Innowacji Rzeczpospolitej za wdrożenie RFID we flagowej marce Reserved

LPP nagrodzone Orłem Innowacji Rzeczpospolitej za wdrożenie RFID we flagowej marce Reserved

19.11.2020

W tegorocznej edycji konkursu „Orzeł Innowacji” dla startupów i innowacyjnych przedsiębiorstw, organizowanego przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, spółka LPP otrzymała nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorstwo. Kapituła konkursu doceniła polską firmę odzieżową z Pomorza za projekt wdrożenia technologii RFID w sieci sprzedaży marki Reserved.

Celem konkursu Orły Innowacji, organizowanego przez redakcję dziennika Rzeczpospolita jest promocja firm, które inwestują w innowacje i dzięki nim budują swoją konkurencyjność nie tylko na polskim, ale także europejskim i światowym rynku. Zgłoszenia można było składać w dwóch kategorii konkursowych – przedsiębiorstwo i startup. W tym roku kapituła przyznała również dodatkową nagrodę specjalną za prace nad nowatorskim rozwiązaniem mającym ograniczyć skutki pandemii Covid-19. Gdańskiej spółce przyznano główną nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo, za wdrożenie technologii RFID w krajowej sieci sprzedaży jej flagowej marki – Reserved, opartej na autorskim oprogramowaniu w pełni stworzonym przez zespół IT spółki.

– Nagroda Orła Innowacji, przyznana LPP to dla nas dowód na to, że idziemy w dobrym kierunku, reagujemy na bieżące trendy i cały czas się rozwijamy, wprowadzając na rynek innowacje. To także oznaka uznania dla 140 osób zaangażowanych w realizację projektu oraz efektów, jakie dzięki ich pracy, osiąga teraz nasza spółka – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP.

Projekt zwiększył wydajność operacyjną salonów Reserved oraz wpłynął na zwiększenie jej sprzedaży. LPP, jako pierwsza firma odzieżowa w Polsce i jedna z niewielu na świecie, wykorzystuje tę technologię na tak szeroką skalę. Implementacja tego rozwiązania była najszybszym dotychczasowym wdrożeniem na świecie uwzględniającym budowę systemu IT od podstaw.

Dzięki wdrożeniu technologii RFID gdańska spółka m.in. zwiększyła efektywność dotowarowania salonów o 99 proc. oraz zyskała pełną kontrolę nad każdym produktem w łańcuchu dostaw. Poza tym czas rejestracji towaru przy kasie w sklepie skrócił się o 70 proc. oraz o przeszło 13 proc. poprawiono dostępność towaru dla klienta. Wdrożenie miało pozytywny wpływ zarówno na procesy operacyjne spółki, jak i ergonomię pracy w salonach, odciążając zespoły w codziennych obowiązkach związanych np. z towarowaniem.

– Cieszymy się, że kapituła konkursu doceniła nasze działania. Takie wyróżnienie bez wątpienia pokazuje, że rynek nas dostrzega i docenia za coraz bardziej ambitne rozwiązania. To doskonała motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań, która zagrzewa nas do dalszego budowania innowacyjnej firmy fashion tech – dodaje Jacek Kujawa.

______________________________________________________________________________

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2. Oferta online kolekcji marek dostępna jest na 29 rynkach. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 265 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 24 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.