Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe LPP pomogło Chinom z maseczkami teraz one odwzajemniają pomoc

LPP pomogło Chinom z maseczkami teraz one odwzajemniają pomoc

23.03.2020

• Informacje opublikowane przez Newsweek są nieprawdziwe. LPP zdecydowało się złożyć pozew przeciwko wydawcy tygodnika.

• Solidarność w walce z koronawirusem jest najważniejsza. LPP jako pierwsze pomogło innym. Dzięki temu, dziś inni pomagają Polsce.

• Walczymy o kilkaset tysięcy miejsc pracy w sektorze handlu i usług razem z ponad 100 polskich firm zrzeszonych w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Z powodu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego w kraju, spółka LPP podejmuje kolejne działania mające na celu wsparcie zarówno polskich władz, jak i szpitali znajdujących się obecnie w potrzebie, w obliczu walki ze skutkami epidemii koronawirusa. Akcje realizuje przy wsparciu swoich chińskich partnerów, którzy w styczniu tego roku otrzymali pomoc od spółki LPP w postaci maseczek ochronnych przesłanych do rejonów najbardziej zagrożonych w Chinach. Już dziś spółka otrzymała więcej sprzętu niż wysłała w styczniu do Chin.

Nieprawdziwe informacje i fala nienawiści kierowanych pod adresem naszej firmy, z którą mamy do czynienia w ostatnich dniach, nie zniechęci nas do działania. Wspólnie z firmami z sektora walczymy o utrzymanie kilkuset tysięcy miejsc pracy. Nie wszystkim się to podoba. Jednocześnie nadal nie przestajemy wspierać polskiej służby zdrowia. Tymczasem życie pokazuje, że karma wraca. W styczniu my pomogliśmy ludziom w Chinach przesyłając im maski ochronne, teraz oni odwzajemniają nasz gest dobrej woli i pomagają nam sprowadzić do Polski maseczki, które dalej przekazujemy naszym rodzimym szpitalom – wyjaśnia Marek Piechocki, prezes LPP. Pomimo trudności finansowych z jakimi przyszło nam się teraz zmierzyć, za kwotę ponad 1 mln PLN kupiliśmy maseczki w ilości dwukrotnie wyższej niż to, co wysłaliśmy w styczniu do Chin. Kolejne partie dostaw trafiają już od ubiegłego tygodnia do szpitali zakaźnych w Polsce, dodaje.

Kolejnym priorytetowym działaniem, w które obecnie zaangażowana jest spółka jest wspieranie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w dotarciu do partnerów w Chinach w celu dostawy w jak najkrótszym czasie najbardziej potrzebnych środków ochrony, tj. maski, płyny do dezynfekcji, kombinezony czy termometry. Dzięki wieloletniej współpracy i relacjom z kluczowymi chińskimi producentami, LPP aktywnie wspiera polski rząd w procesie zakupu oraz transportu produktów do Polski. Wiele z chińskich firm, które na początku roku otrzymały pomoc ze strony LPP, jak i ze strony innych europejskich firm i instytucji, w tej chwili z własnej inicjatywy wspiera Polskę w akcji zakupu artykułów medycznych.

Dla przypomnienia, poza zakupem maseczek dla polskich szpitali, LPP m.in. szyje aktualnie bawełniane maseczki dla personelu niemedycznego szpitali na Pomorzu i w Małopolsce. Ponadto, przekaże kilkadziesiąt komputerów domom dla dzieci, aby młodzież mogła kontynuować zdalnie edukację. Pomorska spółka przeznaczy także 10% z obrotu swojej najnowszej kolekcji Joyful #Eco Aware, flagowej marki Reserved, na pomoc szpitalom zakaźnym w Gdańsku i Krakowie.

Zawsze pomagaliśmy i nadal będziemy wspierać tych, którzy tej pomocy potrzebują. Jesteśmy polską firmą, która tutaj ma swoje korzenie. Nie możemy pozostać obojętni na to, co dzieje się w naszym kraju i regionie. Walczymy na przekór hejtowi, z którym się zmagamy, bo uważamy że solidarna pomoc jest w tym momencie najważniejsza – komentuje Marek Piechocki.

W związku z pomówieniami i nieprawdziwymi informacjami, jakie opublikowała redakcja Newsweek.pl, Zarząd LPP podjął decyzję o podjęciu kroków prawnych wobec wydawcy tygodnika, autora artykułu oraz redaktora naczelnego.

______________________________________________________________________________

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2. Oferta online kolekcji marek dostępna jest na 30 rynkach. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 200 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.