Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe LPP Pracodawcą Roku 2017 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot

LPP Pracodawcą Roku 2017 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot

29.01.2018

LPP otrzymało nagrodę specjalną – tytuł Pracodawcy Roku 2017 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot przyznaną przez Prezydenta Pracodawców Pomorza, Gdański Urząd Pracy oraz Prezesa Zarządu Obszaru Metropolitalnego – Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. To wyróżnienie wręczane firmom, które dokonały znaczącego rozwoju w zakresie inwestycji i zatrudnienia. Jest również dowodem uznania dla firm, dla których szczególne miejsce w realizacji strategii biznesowej zajmują zasady etyki zawodowej i odpowiedzialności społecznej.

Tytuł Pracodawcy Roku 2017 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, to dla LPP szczególne uznanie dla działań w obszarze zrównoważonego rozwoju i wsparcia młodego pokolenia pracowników. To potwierdzenie istotnej pozycji LPP jako pracodawcy oraz dynamicznego rozwoju firmy. Planowana w tym roku dalsza intensywna rozbudowa sieci salonów oraz rozwoju e-commerce w naturalny sposób zrodzi potrzebę zwiększenia zatrudnienia we wszystkich obszarach działalności LPP, tak istotnego dla dalszego rozwoju rynku pracy i regionu.

LPP tworzą ludzie i to im przede wszystkim zawdzięczamy nasz sukces, dlatego tak szczególnie ważna jest dla nas idea tworzenia przyjaznego środowiska oraz przestrzeni do pracy i konsekwentnie podążamy w tym kierunku, powiedział Przemysław Lutkiewicz, Wiceprezes Zarządu LPP podczas Gali Evening.

Jak podkreślił w liście gratulacyjnym Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, LPP jest zdecydowanym liderem w swojej branży i stanowi wzór dla innych. Jest dowodem na to, że można stworzyć silne przedsiębiorstwo, które mimo licznych wyzwań, umacnia się dzięki wytrwałej pracy, konsekwencji i zaangażowaniu wszystkich współpracowników.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. W trakcie tegorocznej Gali Evening, nagrodę w imieniu LPP odebrał Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP.

Autorstwo: Kosycarz Foto Press

_________________________________________________________________________________________

LPP SA, jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od 26 lat konsekwentnie prowadzi działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. LPP SA zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Firma posiada sieć niemal 1700 salonów sprzedaży oraz sklepy on-line wszystkich swoich marek i tworzy miejsca pracy dla ok. 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka LPP SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.