Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe LPP tworzy nową rzeczywistość retailu w Polsce

LPP tworzy nową rzeczywistość retailu w Polsce

07.05.2018

Już po raz piąty rozdane zostały nagrody Retailers’ Awards wręczane tym, którzy tworzą nową rzeczywistość retailu w Polsce. Wśród laureatów konkursu znalazł się Marek Piechocki, założyciel LPP uznany za ‘Osobowość roku’ oraz marka Reserved, nagrodzona za nowy koncept sklepów ‘open to public’.

W Warszawie już po raz piąty rozdane zostały nagrody Retailers’ Awards. Statuetki trafiły do najlepszych sieci handlowych i osobowości, które mają wpływ na kształt rzeczywistości retailu w Polsce.

Nagrody przyznawane przez niezawisłe Jury, przyznano w 11 kategoriach, w tym m.in. dla najlepszej firmy branży retail, najlepszego nowego konceptu sklepu, dla managera roku, czy osobowości roku w branży. W tegorocznej edycji, jury konkursu postanowiło nagrodzić honorową nagrodą „Personality of the Year” Marka Piechockiego, założyciela LPP. Nagroda ta przyznawana jest osobom, których praca ma bezpośrednie przełożenie na rozwój rynku, a ich dorobek zawodowy wyznacza nowe horyzonty w biznesie.

Wyróżnienie mnie taką nagrodą, było ogromnym zaskoczeniem. Jestem jedną z wielu setek osób, które z równie dużym zaangażowaniem tworzą branżę retail w naszym kraju. To bardzo budujące i motywujące, że właśnie mnie jury postanowiło uhonorować tą jakże piękną nagrodą. Zawsze powtarzam, że to pasja pozwala nie tylko mnie, ale również osobom, z którymi pracuję, rozwijać z sukcesem naszą branżę. Wierzę, że nigdy mi jej nie zabraknie i że wciąż będzie mnie napędzać do działania i szukania nowych wyzwań – mówi Marek Piechocki, prezes LPP.

W konkursie branża retail oceniała także nowe koncepty sklepów. W tej kategorii nominowano Carrefour, CCC, IKEA, Orsay, Reserved oraz Sephora. Zdaniem jury najlepszym okazał się nowy koncept sklepów ‘open to public’ marki Reserved, który został wprowadzony w sklepach w Londynie, Niemczech i Warszawie. Dzięki nowatorskiemu projektowi wszystko znajduje się na linii wzroku klienta i jest w zasięgu jego ręki. „Open to public” wykorzystuje nowoczesne technologie pozwalające na wyeksponowanie kolekcji, w tym m.in. inteligentny system ledowy DALI umożliwiający np. dostosowanie oświetlenia sklepu do pory dnia, zdalne sterowanie jego mocą, czy barwą stosownie do panujących warunków. Salony marki wyposażono także w zaawansowany system inteligentnej wentylacji i klimatyzacji HVAC, najnowsze ekrany LED zużywające do 20% mniej energii przy lepszej jakości obrazu, czy specjalne strefy komfortu i wypoczynku dla osób towarzyszących klientom marki podczas zakupów.

Takie rozwiązania zdaniem ekspertów w sposób znaczący wpływają na wizerunek salonów, odświeżając go, a przy tym zmieniając rzeczywistość retailu w Polsce i wyznaczając nowe standardy dla klientów branży.

_________________________________________________________________________________________

LPP SA, jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od ponad 25 lat konsekwentnie prowadzi działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. LPP SA zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Firma posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2 oraz sklepy on-line w 11 krajach Europy i tworzy miejsca pracy dla ok. 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka LPP SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.