Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe LPP z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczpospolitej

LPP z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczpospolitej

16.10.2019

Polski producent odzieży został laureatem XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, w kategorii Narodowy Sukces. Przyznanie wyróżnienia pomorskiej spółce to uhonorowanie blisko 30 lat pracy przyczyniającej się do rozwoju polskiej gospodarki.

Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP zostali wyróżnieni w trakcie Kongresu 590, jednego z największych cyklicznych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie gospodarcze dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki i budują pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej.

– Z dużą satysfakcją przyjąłem wiadomość o przyznaniu LPP Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Niezależnie od naszej długoletniej ekspansji na rynkach zagranicznych, to w Polsce powstają pomysły i koncepcje na rozwój przedsiębiorstwa. Ambicją LPP jest konsekwentne budowanie pozytywnego wizerunku polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej. Cieszę się, że praca zespołu 25 tysięcy zatrudnianych przez nas pracowników została doceniona w ramach tak prestiżowego wyróżnienia – mówi Marek Piechocki, założyciel i prezes zarządu LPP SA

Laureaci zgłaszani byli do wyróżnienia przez jednostki samorządowe lub instytucje publiczne. LPP zostało nominowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. W kategorii Narodowy Sukces wyróżniane są polskie przedsiębiorstwa, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych firm.

W imieniu LPP nagrodę odebrał Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP ds. finansowych. Nominacja to dla LPP szczególne zwieńczenie i docenienie blisko 30 lat pracy. Dzięki zaangażowaniu wielu utalentowanych osób oraz stawianiu czoła wyzwaniom biznesowym, spółka obecna jest na 25 rynkach.

Prezydent RP wręczył wyróżnienia w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Startup_PL oraz Badania + Rozwój.

Wśród nagrodzonych znaleźli się DELTA Zbigniew Różycki, Olimp Laboratories Sp. z o.o., Marco Sp. z o.o., Ochnik S.A, Warsaw Genomics Sp. z o.o. sp. K i Medical Inventi S.A. Indywidualną nagrodę przyznano również Czesławowi Langemu, za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości.

Fotografia: Krzysztof Sitkowski / KPRP

______________________________________________________________________________

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2 oraz sklepy on-line w 13 krajach Europy. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 200 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.