Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe Pierwszy w Polsce hotel odpowiedzialny społecznie powstał przy wsparciu LPP

Pierwszy w Polsce hotel odpowiedzialny społecznie powstał przy wsparciu LPP

19.03.2015

So Stay Hotel w Gdańsku to pierwszy hotel w Polsce, który nie jest nastawiony wyłącznie na zysk, ale przede wszystkim na pomoc innym. Ideą So Stay jest umożliwienie zdobycia doświadczenia zawodowego w hotelu wychowankom tzw. Domów dla Dzieci, prowadzonych przez Fundację Innowacji Społecznych. Są to młodzi ludzie, których start w dorosłość jest utrudniony. Placówka powstała we współpracy z władzami miasta oraz partnerami biznesowymi. Firma LPP sfinansowała znaczną część prac remontowych, które wykonano w budynku dawnego urzędu paszportowego, gdzie obecnie znajduje się hotel.

 

Pomysł na So Stay Hotel powstał w oparciu o badania przeprowadzone w czterech województwach w Polsce, które potwierdziły, że wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych mają poważne problemy z rozpoczęciem życia zawodowego. Te dane zainspirowały Fundację do stworzenia miejsca, w którym młodzi ludzie będą w przyjaznych i bezpiecznych warunkach zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe.

 

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć powstanie tak niezwykłego miejsca. Od 2012 roku współpracujemy z Fundacją Innowacji Społecznej, a So Stay to doskonały przykład projektu, w którym biznes tworzony jest z myślą o realnych potrzebach społecznych. Wierzę, że ta idea i miejsce, które dzięki niej powstało, ułatwi podopiecznym Fundacji start w dorosłość, ale także stanie się inspiracją dla przedsiębiorców, bo takie projekty naprawdę warto wspierać –mówiła podczas uroczystego otwarcia hotelu Marta Chlewicka, Koordynator ds. CSR w LPP.

 

So Stay oferuje 20 miejsc na płatnych stażach. Młodzi ludzie uczą się tu  pracy w kuchni, obsługi kelnerskiej, oraz pracy w recepcji, a także zadań wykonywanych w ramach serwisu pokojowego. Młodych stażystów w tajniki pracy w hotelarstwie wdrażają stali i doświadczeni pracownicy. Staż w hotelu trwa co najmniej 3 miesiące. Przychód generowany przez So Stay jest reinwestowany w programy edukacyjne.

 

Hotel powstał w kamienicy z lat 30 XX wieku, w której dawniej mieścił się Urząd Paszportowy. W klimatyzowanym hotelu znajduje się 16 pokoi, sala szkoleniowa, restauracja oraz bar. So Stay zlokalizowany jest w samym Centrum Gdańska, co z pewnością przyciągnie zarówno turystów, jak i klientów biznesowych. Hotel jest obiektem trzygwiazdkowym. Nowoczesne wnętrza wykończono z wielką starannością, a poszczególne pokoje różnią się między sobą. Hotel stawia na indywidualne podejście do każdego klienta, przy równoczesnym wysokim standardzie świadczonych usług.

 

DSC_8950 5

2 3

1 11

10 9

Fot. Piotr Połoczański