Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe Shopper bag. Simple Stories. Warsztaty szycia toreb.

Shopper bag. Simple Stories. Warsztaty szycia toreb.

13.05.2019

LPP w ramach współpracy z uczelniami wyższymi zrealizowało cykl warsztatów „SHOPPER BAG. SIMPLE STORIES”. Podczas pięciu spotkań na przełomie kwietnia i maja 2019 roku uczestnicy przeszli przez cały proces projektowy tworzenia toreb, od inspiracji do odszycia gotowych modeli. Na zakończenie projektu zrealizowana została profesjonalna sesja zdjęciowa powstałej kolekcji.

Cykl „SHOPPER BAG. SIMPLE STORIES.” będący efektem współpracy LPP z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku skierowany był do osób pasjonujących się modą i designem, zainteresowanych tematyką projektowania oraz szycia. Zajęcia prowadził Główny Projektant akcesoriów marki Reserved, który podczas warsztatów skupił się na formie, detalu oraz akcentach. Uczestnicy spotykali się w centrali LPP oraz w Pracowni Krawieckiej ASP Gdańsk w budynku Zbrojowni Sztuki. W ramach projektu zapewnione zostały materiały przyjazne środowisku, zawierające w składzie poliester z recyklingu. Zgodnie z koncepcją zero waste, do dyspozycji uczestników przekazano także taśmy, skrawki tkanin i próbki, które do tej pory nie zostały wykorzystane w procesie projektowym w Dziale Przygotowania Produktu LPP. Stworzone podczas warsztatów torby zaskakują ciekawymi kształtami oraz detalami. Finałem projektu była profesjonalna sesja zdjęciowa odszytych toreb zrealizowana w studiu fotograficznym LPP w Pruszczu Gdańskim, której efekty będą doskonałym uzupełnieniem portfolio uczestników.

Zdjęcia z warsztatów „SHOPPER BAG. SIMPLE STORIES.”:

Sesja fotograficzna toreb „SHOPPER BAG. SIMPLE STORIES.”:

______________________________________________________________________________

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 24 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1760 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2 oraz sklepy on-line w 12 krajach Europy. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 200 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.