Informacje prasowe

LPP S.A. Informacje prasowe Zawsze wygodnie. Kolekcja Athleisure Reserved 2021

Zawsze wygodnie. Kolekcja Athleisure Reserved 2021

09.02.2021

Estetyka athleisure już dawno opuściła sale siłowni, by towarzyszyć nam na każdym kroku, rozpieszczając komfortem i wielofunkcyjnością. Wygodne dresy nosimy przez cały dzień, nie tylko w domu – ubrania te potrafią dopasować się do wielu okoliczności. Mogą stanowić element nieformalnej stylizacji, spełniać nową rolę w pracy, na spotkaniach z przyjaciółmi czy wakacyjnych wyjazdach.

Wiosenna kolekcja Reserved Athleisure powstała jako reakcja na sytuację zwaną „nową normalnością” czy „nową rzeczywistością”. W duchu zmian, które nastąpiły przez ostatni rok i zmieniły sporo w naszym podejściu do ubierania się, Reserved proponuje wygodny kompromis zawsze gdy mamy na to ochotę. Athleisure bowiem stworzona jest dla każdej kobiety, bez względu na to, czy prowadzi sportowy tryb życia, czy poprzestaje na zwykłych, codziennych zajęciach. Przyświeca jej idea All day long, czyli możliwość noszenia przez cały dzień: na miękką sukienkę zarzucamy pelerynę, na dres – pikowaną kamizelkę, i jesteśmy gotowe do wyjścia. Odpowiedź na nową rzeczywistość dotyczy bowiem nie tylko komfortowych krojów, lecz także uniwersalności naszego domowego uniformu.

Kluczem do zrozumienia idei Reserved Athleisure jest koncepcja mix and match, czyli szerokie spektrum modeli, które można łączyć na różne sposoby. Pasują do siebie zarówno pod względem estetycznym, jak i kolorystycznym, zawierając w palecie delikatne, świeże pastele w tonach mięty, szałwii, bananowego żółtego oraz delikatnego różu, jak również neutralnych odcieni beżu i złamanej bieli. Mamy tu modne komplety: miękki strukturalny garnitur w ceglastym kolorze, klasyczne dresy oraz ich wersję z rozszerzanymi nogawkami, koszulowe kurtki dopasowane do spodni oraz topy ze spodenkami kolarkami. Do noszenia razem i osobno, do komponowania według własnego uznania. Nie zabrakło dzianinowych szortów, ołówkowych spódnic czy obszernych okryć wierzchnich w postaci długiej parki, peleryny czy ocieplanej pikowanej kamizelki z kieszeniami. Większość kolekcji została uszyta z materiałów #EcoAware, m.in. z organicznej bawełny, recyklingowanego poliestru oraz recyklingowanego poliamidu. Dodatkową jakość stanowi niegniotący się kresz, dzięki czemu możemy spakować ubranie do torby i nosić od razu, bez konieczności prasowania. Praktyczną stroną kolekcji jest również ograniczenie do minimum wszelkich zapięć – zostały tylko te naprawdę niezbędne.

Reserved Athleisure została pomyślana tak, by spełniać się w najróżniejszych codziennych zadaniach. Dziś częściej niż kiedykolwiek wybieramy alternatywne środki transportu jak rower czy hulajnoga, spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, spacery stanowią istotę życia towarzyskiego. Nie trzeba wybierać między wygodą a najświeższymi trendami. Optymistyczne kolory, nowatorskie kroje czy interesujące detale sprawiają, że czujemy się jednocześnie komfortowo i modnie. Nawet gdy zdecydujemy się nie wstawać z kanapy.

Kolekcja będzie dostępna w wybranych salonach i sklepie online https://www.reserved.com/pl/pl/ od 02.02.2021.

Modelka: Kasia Struss

______________________________________________________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś stacjonarnie kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1800 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1,3 mln m2. Oferta online kolekcji marek dostępna jest na 29 rynkach. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 265 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 24 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.