Wiemy, jak ważna jest edukacja artystyczna i promowanie utalentowanych twórców.

Wiemy, jak ważna jest edukacja artystyczna i promowanie utalentowanych twórców. Dlatego w 2018 roku zostaliśmy partnerem międzynarodowej wystawy Across Europe With Best Fashion Illustration, która pojawi się w pięciu polskich miastach. Prezentujemy prace kilkudziesięciu ilustratorów mody współpracujących z czołowymi redakcjami i domami mody. Wśród nich znalazła się także Kasia Smoczyńska, która na co dzień pracuje w zespole Reserved.

Patronat nad wystawą to kolejny z projektów mających na celu edukację artystyczną i promowanie kariery w sektorze kreatywnym. Od lat współpracujemy z uczelniami i młodymi twórcami, dzieląc się praktyczną wiedzą i oferując im atrakcyjne ścieżki kariery.

Na wystawie można zobaczyć prace tworzone różnorodnymi technikami plastycznymi, od akwareli po grafikę cyfrową. Różne są także estetyki ilustracji – od minimalistycznych szkiców postaci, po intensywne, bliskie abstrakcji konstrukcje. Łączy je wspólny cel – przedstawienie idei kreatywnej ilustratora, która z czasem trafi w ręce technologów odzieży, kupców mody i krawców, a docelowo – jako gotowy projekt do rąk konsumentów. Wystawa jest dedykowana nie tylko miłośnikom mody, ale również entuzjastom sztuki i designu.

Tutaj znajdziecie harmonogram wystawy:

Kraków, Galeria Krakowska, 7 – 27 stycznia 2018
Warszawa, CH Promenada, 29 stycznia – 17 lutego 2018
Łódź, Manufaktura, 19 lutego – 10 marca 2018
Wrocław, Aleja Bielany, 12 – 31 marca 2018
Gdańsk, Galeria Bałtycka, 3 – 21 kwietnia 2018
Gdańsk, Lotnisko im. Lecha Wałęsy, 23 kwietnia – 12 maja 2018

LPP X FASHION THINK TANK

Galeria Krakowska, 18 stycznia 2018, godz. 18:30

W ramach krakowskiej części wystawy spotkaliśmy się ze studentami szkół artystycznych i pasjonatami mody w ramach debaty LPP x Fashion Think Tank. W jej trakcie, opowiedzieliśmy o kulisach pracy w branży mody oraz odpowiedzieliśmy na wiele nurtujących pytań – jak pracują zespoły w dziale przygotowania produktu, skąd czerpią inspiracje, jak często wyjeżdżają na targi mody, festiwale.

Na te i inne pytania odpowiedzieli goście debaty LPP x Fashion Think Tank – projektantka odzieży Dominika Jarema (House), graficzka Kasia Smoczyńska (Reserved) oraz dziennikarz i bloger Tobiasz Kujawa (Fashion Post, Freestyle Voguing). Debatę poprowadziła Maryna Tomaszewska, redaktor naczelna Fashion Post.

Podczas debaty uczestnicy mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami rekrutacyjnymi i możliwościami rozwoju w branży mody w ramach LPP.