Historia LPP

 • 2018

  LPP SPÓŁKĄ RODZINNĄ, PRZENIESIENIE AKCJI ZAŁOŻYCIELI DO FUNDACJI

 • 2017

  DEBIUT Reserved w Wielkiej Brytanii, Wejście na rynki: Białoruski i Serbski

  LPP otworzyło salon Reserved w Londynie. Liczący ok. 3 tys. m kw. sklep znajduje się przy Oxford Street, w samym centrum londyńskiego West Endu. Debiut flagowej marki LPP na jednej z najbardziej prestiżowych ulic handlowych świata to kolejny etap realizowania globalnej strategii i ważny krok w międzynarodowej ekspansji polskiej firmy. W tym samym roku otworzyliśmy salony Reserved, House i Cropp na Białorusi, a także Reserved i Sinsay w Serbii.

 • 2016

  Otwieramy swój tysięczny salon w Polsce.

  Otwieramy swój tysięczny salon w Polsce i  kontynuujemy dalszy rozwój Reserved w Niemczech. Stawiamy na szybki rozwój e-commerce. W czerwcu otworzyliśmy swój tysięczny salon w Polsce, zaś 15 września w Monachium, przy prestiżowej ulicy handlowej Kaufingerstraße, w zupełnie nowej aranżacji uruchomiony został nasz flagowy salon Reserved o powierzchni niemal 3,5 tys. metrów kwadratowych. Dynamicznie rozwijaliśmy internetowy kanał sprzedaży. Na koniec drugiego kwartału br. sprzedaż internetowa stanowiła 4,3% przychodów z Polski i 2,7% sprzedaży grupy. W Polsce wszystkie nasze marki posiadają sklepy on-line. Poza Polską, sklepy on-line Reserved funkcjonują w Niemczech, w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Do końca 2016 roku zakładamy otwarcie w tych krajach e-sklepów naszych pozostałych marek: Cropp, House, Mohito i Sinsay. We wrześniu firma podjęła decyzja o zaprzestaniu rozwoju marki premium Tallinder, której pierwsze sklepy zostały otwarte w lutym 2016.

 • 2015

  Debiut RESERVED na Bliskim Wschodzie, dalsza ekspansja w Niemczech

  Marka RESERVED w lutym debiutuje w Egipcie, w kwietniu otwiera się pierwszy sklep w Katarze oraz Kuwejcie. We wrześniu pierwszych klientów powitaliśmy w Arabii Saudyjskiej.  15 września LPP otworzyło swój największy, flagowy salon RESERVED w Stuttgarcie o powierzchni blisko 4 tys. metrów kwadratowych. Na koniec roku w Niemczech otwartych będzie 12 sklepów naszej największej marki.  

 • 2014

  LPP otwiera pierwsze salony RESERVED w Niemczech; ekspansja grupy w Chorwacji

  Flagowa marka Reserved wchodzi na największy rynek w Europie. Kolekcja Reserved z końcem roku jest dostępna w czterech miastach niemieckich, w tym w Stuttgarcie, Hanowerze i Bremie. W październiku 2014 r. sklepy wszystkich marek LPP swoich pierwszych klientów powitały w chorwackim Zagrzebiu. W marcu 2014 r. spółka awansowała do giełdowego indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów na GPW w Warszawie, od sierpnia 2014 jest także notowana w indeksie MSCI Poland.

 • 2013

  debiut nowej marki Sinsay na rynku w Polsce, Rosji, Czechach i Litwie

  Pierwsze sklepy zostały otwarte 1 marca 2013 r., a cała sieć na koniec roku liczyła 56 salonów.

 • 2008

  LPP oddaje do użytku nowoczesne Centrum Dystrybucyjne i staje się właścicielem marek House i Mohito

  LPP oddaje do użytku Centrum Dystrybucyjne o powierzchni ponad 30 tys. m2, o wydajności 30 400 sztuk/godz. Centrum jest w stanie przygotować jednocześnie zamówienia dla 876 salonów LPP.

  W tym samym roku w wyniku połączenia ze spółką Artman, będącą właścicielem marek House i Mohito, gdańska spółka LPP powiększa swoje portfolio o dwie kolejne marki i staje się największą siecią odzieżową w Polsce, właścicielem Reserved, Cropp, Mohito i House.

 • 2007

  LPP zdobywa rynek rumuński, rok później – bułgarski

 • 2006

  Cropp dociera do Rosji, Litwy i Czech

 • 2005

  marka Cropp jest już obecna w Estonii, na Słowacji i Łotwie

 • 2004

  powstaje pierwszy sklep nowej marki CROPP w Polsce

  Sukces, jaki Reserved odnosiło w Polsce i za granicą przyczynił się do realizacji celu, jakim było stworzenie nowej marki w portfolio grupy.

 • 2003

  RESERVED trafia na Litwę, Ukrainę i Słowację

 • 2002

  ekspansja marki RESERVED do Estonii, Czech, Rosji, na Węgry i Łotwę

 • 2001

  pierwsze notowanie LPP na warszawskiej GPW

  Cena akcji w dniu debiutu wyniosła 48,00 zł.

 • 1998

  powstają pierwsze sklepy marki RESERVED

  Właściciele zdecydowali się postawić na stworzenie własnej autorskiej marki i budowę własnej sieci detalicznej. Pierwsze salony RESERVED, marki która do dziś pozostaje filarem grupy LPP, zostały otwarte w 1998 r.

 • 1997

  oficjalne otwarcie biura LPP w Szanghaju

  Pracownicy placówki odpowiedzialni są m.in. za pozyskiwanie dostawców, wsparcie poszczególnych etapów produkcji, a także kontrolę jakości.

 • 1995

  przekształcenie firmy Mistral w spółkę LPP

  Nazwa firmy zostaje zaczerpnięta od pierwszych liter nazwisk jej założycieli: Jerzy Lubianiec, Marek Piechocki i Partnerzy.

 • 1991

  Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec zakładają spółkę Mistral sp. z o.o.