LPP TO POLSKA FIRMA ODZIEŻOWA


CHOĆ DZIŚ DZIAŁAMY JUŻ NA PONAD 20 RYNKACH, ZAWSZE POZOSTANIEMY FIRMĄ Z POLSKIMI KORZENIAMI.W Polsce powstały koncepcje naszych marek i tu zapadają wszystkie strategiczne decyzje. W naszym kraju tworzymy całość naszych kolekcji, tu płacimy podatki, tu mieszkają założyciele firmy.

Nasza społeczna odpowiedzialność przejawia się w rozwoju biznesu w sposób etyczny. Dziś ściślej kontrolujemy nasz łańcuch dostaw i dbamy o środowisko. Tworzymy wciąż nowe miejsca pracy (obecnie w Polsce to ok. 14 000 osób), wspieramy rozwój naszych pracowników i partnerów biznesowych.

Dziś myślimy o LPP jako firmie rodzinnej. Dlaczego? Bo polscy przedsiębiorcy – Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec założyli firmę z myślą o jej długowieczności i zabezpieczeniu jej pomyślnego funkcjonowania na pokolenia. Obu zależy, by LPP na zawsze pozostało wielopokoleniową polską firmą, której rozwój jest możliwy m.in. dzięki kultywowanym w niej wartościom i determinacji do zachowania status quo. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro firmy i pracujących w niej ludzi, a nie krótkoterminowe zyski.Dziś najważniejszym elementem przewagi konkurencyjnej silnych gospodarczo krajów jest kreatywność. To wartość dodana decyduje o atrakcyjności produktu i jest głównym motorem zakupów. Przykładowo amerykański iPhone produkowany jest poza USA, ale aż 2/3 jego wartości stanowią m.in.: design, marka, platforma iOS czy wygląd iStore. Podobnie jest z kolekcjami naszych brandów – 65% tworzymy w naszym kraju. Tą polską myśl twórczą wdrażamy na całym świecie. Dziś już nie tylko kolekcje tworzone są tu – w Polsce – przez naszych zdolnych projektantów. Również nowej generacji salony, takie jak te w Berlinie i Londynie, w całości są efektem pracy naszych krajowych partnerów – polskich architektów i firm budowlanych.

Od 2017 roku jesteśmy oficjalnie członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Firm Rodzinnych – Family Business Network Poland, zrzeszającego prężnie rozwijające się firmy rodzinne. Ideą nadrzędną stowarzyszenia jest budowanie ducha przedsiębiorczości i wspieranie tych, którzy rozwijają swoje firmy z myślą o kolejnych pokoleniach przy zachowaniu etyki i wartości rodzinnych.

KILKA FAKTÓW O NAS:

• LPP jest właścicielem 5 marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

• Nasze kolekcje sprzedajemy w ponad 1700 salonach, w przeszło 20 krajach.

• Tworzymy miejsca pracy dla ponad 25 tysięcy osób (przeszło 14 tysięcy w Polsce).

• Napędzamy polski eksport, w 2018 roku jego wartość wyniosła blisko 4 mld zł.

• Przy otwieraniu kolejnych salonów naszych brandów na całym świecie od lat współpracujemy z 300 polskimi kontrahentami. To ponad 3,5 tys. dodatkowych miejsc pracy.

• W Polsce tworzymy koncepcje marek i tu płacimy podatki – w ub.r. było to ponad 900 mln zł.

85% zysków inwestujemy w krajową gospodarkę. Wdrażamy innowacje i eksportujemy polską myśl twórczą m.in. do światowych stolic: od Londynu, przez Berlin, Moskwę, po Tel Awiw.

• Oprócz projektowania mody, rozwijamy też zaawansowane technologie w IT i logistyce

Jesteśmy dumni z polskich korzeni. Kupując nasze produkty, popularyzujesz polską kreatywność.

STRATEGIA LPP >

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA >