STRATEGIA LPP


LPP to społecznie odpowiedzialna, polska firma rodzinna.Jesteśmy polskim przedsiębiorstwem zajmującym się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży. Nasza sieć sprzedaży obejmuje obecnie całą Polskę, a także kraje Europy Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Bałkany, a także Bliski Wschód. Milionom naszych klientów, odwiedzających salony sprzedaży oraz sklepy online, oferujemy odzież, akcesoria i obuwie pięciu popularnych marek – Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay.

W Polsce powstały koncepcje naszych marek i tu zapadają wszystkie strategiczne decyzje. W naszym kraju tworzymy całość naszych kolekcji, tu płacimy podatki, tu mieszkają większościowi akcjonariusze. Nasza społeczna odpowiedzialność przejawia się w rozwoju biznesu w sposób etyczny. Ściślej też dziś kontrolujemy nasz łańcuch dostaw i dbamy o środowisko. Tworzymy wciąż nowe miejsca w pracy (dziś w Polsce to ok. 17 000 osób), wspieramy rozwój naszych pracowników i partnerów biznesowych. Dziś myślimy o LPP jako firmie rodzinnej. Dlaczego? Bo stworzyli ją polscy przedsiębiorcy – Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec. Nasz rozwój jest możliwy dzięki rodzimemu kapitałowi, a także naszej determinacji do zachowania status quo. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro firmy i pracujących w niej ludzi, a nie krótkoterminowe zyski.

Dziś najważniejszym elementem przewagi konkurencyjnej silnych gospodarczo krajów jest kreatywność. To wartość dodana decyduje o atrakcyjności produktu i jest głównym motorem zakupów. Przykładowo amerykański iPhone produkowany jest poza USA, ale aż 2/3 jego wartości stanowią m.in.: design, marka, platforma iOS czy wygląd iStore. Podobnie jest z kolekcjami naszych brandów – 65% tworzymy w naszym kraju. Tą polską myśl twórczą wdrażamy na całym świecie. To nie tylko kolekcje tworzone tu – w Polsce – przez naszych zdolnych projektantów, ale też nowej generacji salony, takie jak te w Berlinie i Londynie, w całości zaprojektowane i zbudowane przez naszych krajowych partnerów.

Nasi projektanci, graficy i technolodzy w każdym sezonie przygotowują kolekcje marek LPP uwzględniające najnowsze światowe trendy modowe. Filozofia LPP to lokalne myślenie i globalne działanie, dlatego budując nasz biznes, dostosowujemy ofertę poszczególnych marek do preferencji klientów w różnych krajach.

Nie posiadamy własnych zakładów produkcyjnych – wykonanie kolekcji, podobnie jak nasi globalni konkurenci, zlecamy firmom zewnętrznym w Polsce, a także w innych krajach Europy oraz w Azji. Inwestujemy zarówno w rozbudowę sieci sprzedaży w krajach, w których nasze marki są już znane, jak i na nowych, perspektywicznych rynkach. Obecnie koncentrujemy się przede wszystkim na umacnianiu rozpoznawalności naszej flagowej marki, Reserved, w Europie.

Równocześnie inwestujemy w nowoczesne kanały sprzedaży i ich wzajemną integrację, czyli omnichannel. Wkrótce nasze sklepy online działać będą na wszystkich rynkach, na których posiadamy własną sieć stacjonarną. Mamy świadomość znaczenia e-commerce w branży odzieżowej i widzimy w nim ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Dzięki znaczącym inwestycjom, nasza sprzedaż internetowa rośnie w tempie 100 procent rocznie.

Realizując naszą strategię dbamy równocześnie, aby nasz rozwój był stabilny i zrównoważony oraz zgodny z zasadami społecznie odpowiedzialnego biznesu.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA >