
Ludzie
Osiągane przez nas wyniki to rezultat pracy silnych zespołów i dobrych liderów. Jesteśmy różnorodną grupą specjalistów z wielu dziedzin, dla których ważne są rozwój i praca zespołowa. Łączy nas pasja do mody oraz wspólne wartości: otwartość, odpowiedzialność i szacunek. Dzięki nim każdego dnia wspólnie staramy się kształtować wizerunek najlepszej fi rmy odzieżowej w Polsce i na świecie.
Bezpieczna produkcja
JAK POWSTAJĄ NASZE KOLEKCJE?
Jesteśmy polską firmą i to właśnie tutaj rodzą się kreatywne pomysły na nasze kolekcje. Projektowanie odbywa się w trzech miastach. W Gdańsku, przy siedzibie głównej, działa centrum projektowe dla Reserved, Cropp i Sinsay, w Krakowie – dla House i Mohito, a w Warszawie – drugi zespół projektowy Reserved. Przy projektowaniu kolekcji wszystkich marek bierze udział łącznie 1100 osób z działów przygotowania produktów.
Firma LPP nie posiada własnych fabryk. Zgodnie z naszym modelem biznesowym, podobnie jak inne firmy z branży tekstylnej, zlecamy produkcję kolekcji dostawcom z różnych krajów azjatyckich i europejskich. Współpracę z dostawcami regulują dokumenty:
- „LPP Quality Guidebook”, określający standardy jakościowe dla produktów,
- autorski „Kodeks Postępowania LPP”, definiujący nasze wymagania wobec dostawców w zakresie standardów pracy i przestrzegania praw człowieka.
Nasi dostawcy (współpracujemy z 1247), niezależnie od rynku, na którym działają, są zobowiązani do podpisania „Kodeksu Postępowania LPP” i przestrzegania ujętych w nim standardów. Regularnie audytujemy dostawców, współpracując w tym zakresie także z niezależnymi, międzynarodowymi audytorami.
W tych krajach produkujemy nasze ubrania:
Największy procentowy udział w produkcji mają dostawcy z krajów azjatyckich. Dlatego w Szanghaju i Dhace posiadamy dwa biura przedstawicielskie, które wspierają nas w zarządzaniu relacjami z dostawcami w tym rejonie. Łącznie jest w nich zatrudnionych 158 osób. Dzięki temu możemy w efektywny sposób pozyskiwać dostawców oraz kontrolować jakość produkcji. Pracownicy biur weryfikują także przestrzeganie przez nich zasad „Kodeksu Postępowania LPP”.
Jednocześnie systematycznie zwiększamy wielkość produkcji bliżej Polski, czyli przede wszystkim na rynkach europejskich i w Maroku. W 2019 roku udział zakupów w bliskim sąsiedztwie wyniósł:
- ponad 10% łącznie dla wszystkich marek,
- 21% dla kolekcji Reserved,
- 27% dla kolekcji Mohito.
To sprawia, że kolekcje inspirowane najnowszymi trendami i pokazami na fashion weeks w najważniejszych światowych stolicach mody bardzo szybko trafiają do naszych salonów i sklepów on-line, co doceniają nasi klienci.
„KODEKS POSTĘPOWANIA LPP”
W naszym autorskim dokumencie uwzględniliśmy zapisy konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy i Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Kodeks określa wymagania, których bezwzględnie muszą przestrzegać wszyscy nasi dostawcy w każdym kraju. Są w nim opisane następujące zasady:
- konieczność posiadania odpowiedniej polityki wynagrodzeń i warunków formalnych zatrudniania pracowników,
- bezwzględny zakaz zatrudniania dzieci,
- dobrowolność pracy,
- wolność zrzeszania się,
- równość traktowania wszystkich pracowników.
Wyznaczamy standardy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zobowiązujemy dostawców do dbałości o środowisko naturalne. Każdy dostawca przed rozpoczęciem współpracy z naszą firmą podpisuje kodeks akceptując jego warunki. Ponadto każda fabryka w Bangladeszu, zanim zacznie produkować ubrania dla marek LPP, przechodzi audyt socjalny oraz bezpieczeństwa.
KONTROLE W ŁAŃCUCHU DOSTAW
W LPP dbamy o jakość współpracy z partnerami, wprowadzając rozwiązania kontrolne w łańcuchu dostaw. Przykładamy szczególną wagę do budowania i promocji naszych standardów wśród dostawców. Weryfikujemy ich przestrzeganie. Zajmuje się tym dział zrównoważonego rozwoju w naszej firmie oraz biura przedstawicielskie w Szanghaju i Dhace.
Przy audytowaniu dostawców z Bangladeszu, który pozostaje dla nas newralgicznym rynkiem, współpracujemy z SGS – niezależnym, międzynarodowym audytorem, kontrolującym warunki pracy, wynagradzania i dbałość o środowisko naturalne. Firma weryfikuje przestrzeganie zapisów „Kodeksu Postępowania LPP”.
W Bangladeszu z ramienia naszego biura zostało przeprowadzonych 83 audytów przez SGS oraz 95 audytów socjalnych. 85% naszych fabryk uzyskało ocenę bardzo dobrą lub dobrą. Średnia ocena kontroli SGS, pokazująca zgodność funkcjonowania zakładów produkcyjnych z wymaganiami „Kodeksu Postępowania LPP”, wyniosła 91% (wobec 84% w 2018 roku). W obszarze przeciwdziałania dyskryminacji zgodność wyniosła 100%.
Jeśli dostawca nie spełnia wszystkich naszych wymagań, otrzymuje Corrective Action Plan z rekomendowanym terminem naprawienia uchybień. Od dwóch lat organizujemy Awareness Day dla dostawców LPP. Podczas spotkania przypominamy zasady „Kodeksu Postępowania LPP”. Rozmawiamy o głównych problemach związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem w fabrykach. Uczestnicy otrzymują także instruktaż, w jaki sposób wdrażać nasze standardy.

STUDIUM PRZYPADKU: CO ŁĄCZY LPP Z 4 PRZYJACIÓŁMI Z BANGLADESZU?
Firma ZS Apparel została założona w 2011 roku przez grupę przyjaciół. Czterech wspólników postanowiło i rozpocząć własną działalność w branży tekstylnej. Ich przygoda rozpoczęła się w Uttara w Bangladeszu, gdzie w przeciągu dwóch lat stworzyli w pełni działający buying house. Od samego początku współpracowali z markami LPP, poznając nasze standardy działania.
Z czasem zaczęli myśleć o otwarciu własnej fabryki. Przy jej projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, standardów pracy czy bardziej przyjaznego środowisku procesu produkcyjnego bazowali na wiedzy i doświadczeniu, które wynieśli także z wieloletniej współpracy z LPP. Fabrykę nazwali 4 Stitch Knit Composite Ltd. Pod koniec 2018 roku rozpoczęli w niej produkcję odzieży. Dzisiaj fabryka posiada 6 linii produkcyjnych, a wytwarzane są w niej przede wszystkim ubrania marek LPP. Docelowo, w 2021 roku, będzie tam działać aż 21 linii.
Fabryka 4 Stitch Knit Composite Ltd. została zgłoszona do programu Accord, uzyskując green color of structure. Zastosowano w niej rozwiązania proekologiczne, m.in. 20% wykorzystywanej energii stanowi energia słoneczna, a całe oświetlenie bazuje na technologii LED.
JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO PRODUKTÓW
W LPP przykładamy najwyższą wagę do jakości i bezpieczeństwa naszych produktów, precyzyjnie określając standardy obowiązujące wszystkich dostawców – niezależnie od tego, gdzie znajduje się fabryka produkująca naszą odzież. Zostały one zebrane w przewodniku „LPP Quality Guidebook”, który definiuje parametry użytkowe w zakresie m.in. odporności wybarwień, kurczliwości czy dopuszczalnego skrętu oraz zawiera listę zakazanych substancji chemicznych w produkcji i ich stężeń, zgodną z rozporządzeniem unijnym REACH. W dokumencie zapisaliśmy obowiązek stosowania przez dostawców detektorów wilgoci oraz – w przypadku produktów dla dzieci – wykrywaczy metali. Według standardu AQL (Acceptance Quality Limit) określiliśmy oczekiwane poziomy jakościowe dla wszystkich naszych marek.
- Przeprowadziliśmy pogłębioną analizę przyczyn reklamacji towarów, co pozwoliło nam rozszerzyć wymagania jakościowe. W zaktualizowanym „LPP Quality Guidebook” zapisaliśmy m.in. konieczność przeprowadzania oraz przechowywania podstawowych testów jakościowych dla stosowanych w produkcji materiałów.
- Realizujemy szkolenia ze standardów jakości dla naszych pracowników zajmujących się zakupami oraz współpracą z dostawcami.
ACCORD on Fire and Building Safety
Od 2013 roku jesteśmy jedynym polskim sygnatariuszem globalnego porozumienia ACCORD zrzeszającego firmy branży odzieżowej. Porozumienie działa na rzecz poprawy warunków pracy oraz przeszkolenia pracowników fabryk z zakresu bezpieczeństwa i ich praw w Bangladeszu.

W jego ramach:
- W 97% fabryk wymieniono już lub zmodernizowano instalacje elektryczne.
- W 91% podmiotów zainstalowano dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe.
- W 88% zakładów wzmocniono konstrukcję budynków, a w wielu przypadkach przeniesiono produkcję do nowych obiektów.
JAK SIĘ PRACUJE W LPP

lub zadowolona z pracy w LPP
ROZWÓJ W LPP
W LPP wierzymy w ciągły rozwój. Wiemy, że tylko ustawiczna edukacja jest odpowiedzią na szybko zmieniające się warunki. Pomaga rozwijać potencjał pracowników i wspierać ich motywację. Planując nasze szkolenia, wsłuchujemy się w głosy pracowników. Chcemy żeby nasze warsztaty i szkolenia odpowiadały bezpośrednio na problemy i wyzwania, z jakimi borykają się zespoły.
Wspieramy naszych pracowników w zdobywaniu wiedzy
43 – liczba osób korzystających z dofinansowania
studiów podyplomowych w 2019 roku. Dofinansowanie obejmuje 50% kosztów nauki.
212 – liczba pracowników Centrali korzystających
z dofinansowania nauki języka angielskiego.
Ponad 2000 godzin grupowych kursów językowych.
Ponad 2 800 000 zł – tyle zainwestowaliśmy w 2019 roku
w rozwój pracowników Centrali. W przeliczeniu stanowi to 1040 zł na zatrudnionego pracownika.

KULTURA ORGANIZACYJNA W LPP
Zdajemy sobie sprawę, że osiągane przez nas wyniki nie byłyby tak satysfakcjonujące, gdyby nie kombinacja pracy profesjonalnych, zaangażowanych zespołów i mądrych liderów. Jesteśmy grupą specjalistów z wielu dziedzin, dla których ważne są rozwój i praca zespołowa. Łączy nas pasja do mody oraz wspólne wartości: otwartość, odpowiedzialność i szacunek. Dzięki nim każdego dnia wspólnie staramy się kształtować wizerunek najlepszej firmy odzieżowej w Polsce i na świecie. Jako organizacja międzynarodowa stawiamy na różnorodność. Dajemy naszym pracownikom z różnych krajów możliwość podróżowania, rozwijania horyzontów, a przede wszystkim zdobywania doświadczenia za granicą i międzynarodowych awansów.
Jesteśmy dumni z twórczej i swobodnej atmosfery, która u nas panuje. To zasługa naszych liderów, którzy pracując z zespołami, stawiają na zaufanie i partnerskie relacje. Wielu z nich to osoby z wieloletnim stażem, które postanowiły długotrwale związać swoją ścieżkę zawodową z naszą firmą.
RODZICE W LPP
Wielu spośród pracowników to rodzice. Pomagamy im łączyć obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi, co jest szczególnym wyzwaniem podczas wakacji. Dlatego już po raz drugi zorganizowaliśmy półkolonie dla 140 dzieci pracowników Centrali, które uczestniczyły m.in. w zajęciach z robotyki, warsztatach kulinarnych, cyrkowych, grach miejskich czy eksperymentach. Inicjatywę tę będziemy kontynuować w 2020 roku.
ZDROWIE PRACOWNIKÓW NA PIERWSZYM MIEJSCU
Podejmujemy inicjatywy wspierające zdrowie i zdrowy styl życia pracowników. Dofinansowujemy prywatną opiekę medyczną – nasi pracownicy mogą kupić pakiety dla siebie i rodziny, a my pokrywamy połowę kosztów. Mogą także na korzystnych warunkach kupić karty MultiSport (dla siebie i swoich bliskich).
Z prywatnej opieki medycznej korzysta:
Z kart MultiSport korzysta:
„ZASADY LPP”
Od 2018 roku w LPP SA obowiązuje kodeks etyki „Zasady LPP”. W ślad za Centralą LPP na początku 2019 roku LPP Retail wprowadziła kodeks etyki dla sieci sprzedaży. Treść dokumentu to efekt warsztatów w grupach roboczych złożonych z pracowników salonów wszystkich szczebli oraz działów handlowych. „Zasady LPP” wyznaczają normy współżycia społecznego w ramach organizacji oraz regulują najważniejsze kwestie dotyczące m.in. relacji z klientami. Kodeks etyki definiuje również instytucję rzeczników etyki, czyli osób, do których można zgłaszać swoje wątpliwości czy nieprawidłowości. Więcej przeczytasz tutaj.
Szacunek do drugiego człowieka i sprawiedliwe traktowanie to fundament naszego kodeksu etyki, czyli „Zasad LPP”. Jest on dla każdego pracownika LPP punktem odniesienia i drogowskazem w codziennym działaniu w ramach firmy.
KARTA RÓŻNORODNOŚCI
Aby podkreślić nasze zaangażowanie w propagowanie i rozwijanie różnorodności w firmie, zostaliśmy sygnatariuszem Karty Różnorodności. Oficjalnie zobowiązaliśmy się w ten sposób do wprowadzenia zakazu dyskryminacji, aktywnego działania na rzecz różnorodności i włączania w nie naszych pracowników, a także partnerów biznesowych.
LPP TEAM
Każdy z pracowników, który ma ochotę podjąć sportowe wyzwanie – niezależnie od stopnia swojego zaawansowania – może dołączyć do LPP Team. W grupie działają trzy sekcje: biegowa, rowerowa i triathlonowa. Opłacamy członkom LPP Team start w wydarzeniach sportowych, a po udziale w 3 zawodach finansujemy również zakup strojów sportowych przystosowanych do danej dyscypliny. Członkowie grupy nawzajem się motywują, dzielą osiągnięciami i umawiają na wspólny start w zawodach – pomaga im w tym platforma Yammer.
LPP Team for Kids
Naszą energię i siłę nóg wykorzystujemy również dla czynienia dobra. Pracownicy – nie tylko będący członkami LPP Team – cyklicznie angażują się w sportową akcję charytatywną, w ramach której Fundacja LPP zamienia na złotówki kilometry wyjeżdżone i wybiegane w ciągu trzech miesięcy. Za każdy kilometr przejechany na rowerze przekazujemy 0,5 zł a za przebiegnięty – 2 zł. Zebrana kwota została rozdysponowana między podopiecznych Gdańskiej Fundacji Korczaka oraz Centrum Rehabilitacji w Szpitalu Dziecięcym w Radziszowie.

w akcję
i wyjeździliśmy
akcji
Nie trzeba być członkiem LPP Team, aby włączać się w prozdrowotne i prośrodowiskowe działania. Pracownicy Centrali w Gdańsku już trzeci rok mają dostęp do służbowych rowerów, chętnie angażują się również w rowerowe akcje.

DODATKOWE DZIAŁANIA I AKCJE DLA PRACOWNIKÓW
W LPP edukujemy i integrujemy i pomagamy. Zorganizowaliśmy:
- Zbiórkę krwi wśród naszych pracowników w Gdańsku oraz Pruszczu Gdańskim. W sumie 105 osób oddało ponad 47 litrów krwi!
- Warsztaty dla pracowników: dietetyczne, profilaktyki onkologicznej z uwzględnieniem raka szyjki macicy oraz Mindfulness. W sumie wzięło w nich udział 200 osób.
REKRUTACJA
JAK LPP SZUKA PRACOWNIKÓW
- Zamieszczamy oferty na portalach z ogłoszeniami o pracę.
- Uczestniczymy w targach pracy i konferencjach.
- Publikujemy ogłoszenia na naszej stronie internetowej: lppsa.com/kariera.
- Korzystamy z programu poleceń pracowniczych.
- Zapraszamy do Centrali LPP studentów szkół artystycznych, politechnik, techników odzieżowych.
- Bierzemy udział w uczelnianych galach dyplomowych w całej Polsce, by móc wyróżnić najzdolniejszych studentów projektowania ubioru, proponujemy płatne staże projektowe; wiele z wyróżnionych osób jest dziś w naszym zespole.
- Prowadzimy działania z zakresu poszukiwań bezpośrednich (direct search, executive search), korzystając m.in. z portalu LinkedIn.
- W Gdańsku i Krakowie organizujemy Dni Otwarte „LPP od podszewki” skierowane do absolwentów różnych specjalności.
- Przybliżamy pracę z nami w kanałach social media na portalach Facebook i Instagram.
- Współpracujemy z uczelniami i kołami naukowymi, promując zawody związane z branżą.
W październiku odebraliśmy nagrodę LinkedIn Talent Award za działania wizerunkowe, mające na celu zwiększenie świadomości LPP jako pracodawcy.
PROCES REKRUTACJI DO PRACY W CENTRALI
Chcemy pracować z najlepszymi, by móc się rozwijać i wzajemnie inspirować. Dlatego tak ważne jest dla nas pozyskiwanie właściwych współpracowników. Nasza oferta rekrutacyjna skierowana jest zarówno do specjalistów, jak i absolwentów, którzy z nami chcą zdobywać swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Za jakość procesu naboru odpowiada wewnętrzny zespół rekrutacyjny, który tworzy kilkanaście osób. Nieustannie ulepszamy nasze narzędzia i zadania rekrutacyjne. Weryfikujemy kluczowe dla naszego biznesu kompetencje, a jednocześnie sprawiamy, że rekrutacja jest ciekawym doświadczeniem dla kandydatów.
Na etapie rekrutacji zwracamy uwagę na kluczowe kompetencje merytoryczne i na aspekty związane z dopasowaniem do kultury naszej firmy. Chcemy pracować z ludźmi, którzy tak samo jak my cenią sobie nasze wartości.
PROCES REKRUTACJI W SALONACH SPRZEDAŻY
W związku z nieustannym rozwojem sieci sprzedaży naszych marek rekrutacja pracowników jest jednym z kluczowych zadań stojących przed kierownikami salonów. W procesach rekrutacyjnych na stanowiska kierownicze stawiają oni przede wszystkim na kandydatów wewnętrznych i promocje w ramach zespołów. Jednocześnie nie zapominają o poszukiwaniu talentów spoza LPP w ramach rekrutacji zewnętrznych.
WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI
DNI KARIERY LPP
Zachęcamy pracowników do rozwoju wewnątrz struktur LPP. Pomagają nam w tym Dni Kariery, które organizujemy w Centrali w Gdańsku oraz w krakowskiej siedzibie. Podczas całodziennych spotkań pracownicy salonów sprzedaży zainteresowani dalszym rozwojem spotykają się z przedstawicielami departamentów działu handlowego. Omawiają oni role, zadania oraz wymagania wobec pracowników na danym stanowisku. Dział HR przedstawia cały proces rekrutacji oraz ścieżki kariery. Całe wydarzenie utrzymane jest w nieformalnej atmosferze, a części merytoryczne przeplatane są konkursami lub zadaniami związanymi z modą.

Cele spotkań:
- przedstawienie możliwości budowania swojej kariery w Centrali LPP,
- dotarcie do grupy potencjalnych kandydatów pośród pracowników salonów sprzedaży, wyłowienie talentów,
- przybliżenie pracownikom sklepów funkcjonowania firmy i Centrali LPP.
W 2019 roku w Dniach Kariery wzięło udział ponad 70 osób (w Krakowie i w Gdańsku), z których ponad 10% zmieniło swoje ścieżki kariery, dołączając do struktur w Centrali LPP.
SUMMER FASHION LAB
W okresie wakacji uruchomiliśmy pierwszą edycję Wakacyjnego Programu Stażowego „SUMMER FASHION LAB”. Letni program stażowy był okazją dla studentów i absolwentów do poznania branży modowej i perspektyw współpracy w działach przygotowania produktu każdej z naszych marek. Staże były realizowane w dwóch profilach – kupieckim i projektowym, a do udziału w nich zaprosiliśmy 17 osób. W trakcie programu stażyści pracujący w Gdańsku i Krakowie poznali naszą firmę „od podszewki”. Zaznajomili się z zadaniami kupca i projektanta, odwiedzili wspólnie centrum dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim oraz studio e-commerce. Uczestniczyli w warsztacie z komunikacji i współpracy.
Program okazał się dużym sukcesem: 100% uczestników staży wakacyjnych zadeklarowało chęć pracy z nami po studiach.
WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI O PROFILU ARTYSTYCZNYM
- Nasi pracownicy byli prelegentami na konferencji „Sztuka mody 2019” zorganizowanej na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
- Dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przeprowadziliśmy prezentację na temat pracy projektanta oraz technologa w LPP, a nasi specjaliści poprowadzili również warsztaty w ramach zajęć na uczelni. W ramach Międzynarodowego Konkursu „Łódź Young Fashion 2019”, którego byliśmy partnerem, stworzyliśmy specjalną strefę LPP. odwiedzający mogli poznać możliwości pracy w naszej firmie i wziąć udział w kreatywnych warsztatach.
- W biurze w Warszawie gościliśmy 30 studentów pierwszego roku uczelni Via Moda. Przedstawiliśmy im zasady procesu projektowego
- Dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie zorganizowaliśmy spotkania na temat pracy projektanta oraz możliwości rekrutacji w LPP.

Zorganizowaliśmy dni otwarte „LPP od podszewki”, podczas których studenci mogli dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda praca kupca, projektanta czy architekta. W czterech spotkaniach w Gdańsku i Krakowie wzięło udział blisko 100 uczestników.
LPP POMAGA

Studentów Wydziału Architektury zaprosiliśmy do udziału w dniach otwartych w LPP – „LPP od podszewki”, które odbyły się w naszej siedzibie w Gdańsku.
WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI NIEARTYSTYCZNYMI Z TRÓJMIASTA
- Eksperci z LPP poprowadzili dwa gościnne wykłady na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Informatyka. Współpracowaliśmy również przy VI edycji konferencji „Sopockie Warsztaty Logistyczne” organizowanej przez Uniwersytet Gdański. 240 uczestników wydarzenia mogło wysłuchać wykładu kierownika logistyki e-commerce. Ufundowaliśmy pakiety powitalne dla uczestników oraz nagrody dla zwycięzców konkursu na najlepszy artykuł konferencji. Słuchaczy studiów z zakresu logistyki zaprosiliśmy na dwie wizyty studyjne w centrum dystrybucyjnym w Pruszczu Gdańskim.
- Studenci Politechniki Gdańskiej mieli możliwość uczestnictwa w 3 przeprowadzonych przez przedstawicieli LPP wykładach gościnnych. Wzięliśmy również udział w Inżynierskich Targach Pracy i Trójmiejskich Targach Pracy organizowanych na PG. Wsparliśmy również akcję charytatywną organizowaną przez wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.
- Członków Naukowego Koła Logistyki Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni zaprosiliśmy do udziału w wizycie studyjnej w Pruszczu Gdańskim.
Ponad 3 mln złotych przekazaliśmy wraz z Fundacją LPP na działania społeczne, w tym 136 tysięcy sztuk odzieży, które otrzymały domy pomocy, noclegownie, domy samotnych matek i inne instytucje pomocowe.
Od 2017 roku nasze działania prospołeczne i prośrodowiskowe realizujemy za pośrednictwem Fundacji LPP.
PROJEKTY PROWADZONE I WSPIERANE PRZEZ FUNDACJĘ LPP KONCENTRUJĄ SIĘ NA:
- wsparciu w usamodzielnianiu się osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie dzieci i młodzieży,
- ochronie zdrowia,
- wspieraniu najbliższego otoczenia firmy,
- rozwijaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań w branży tekstylnej,
- pomocy rzeczowej.
JAK DZIAŁA FUNDACJA?
Fundacja wspiera przede wszystkim organizacje działające na terenie Pomorza, gdzie zlokalizowana jest Centrala LPP oraz Centrum Dystrybucyjne, i w Małopolsce, gdzie mieszczą się siedziby marek House i Mohito. Realizujemy również działania ogólnopolskie. Darowizny rzeczowe przekazywane są na terenie całego kraju.
PROJEKTY
„PIERWSZA PRZYMIARKA”
„Pierwsza Przymiarka” pomaga młodzieży poznać tajniki pracy w naszej branży i złapać bakcyla mody. Do współpracy zapraszamy podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dajemy im możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń na rynku pracy, tak ważnych podczas rozpoczynania samodzielnego życia.
Projekt „Pierwsza Przymiarka” to:
- warsztaty dotyczące poszukiwania pracy obejmujące opracowanie CV oraz przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej,
- możliwość odbycia stażu w jednym z salonów naszych marek przy wsparciu mentora, czyli pracownika salonu, służącego swoją wiedzą i doświadczeniem.
Dzięki udziałowi w „Pierwszej Przymiarce” młodzi pracownicy zdobywają kompetencje zawodowe z zakresu pracy w salonie sprzedaży na różnych stanowiskach. Rozwijają też szereg umiejętności społecznych i budują wiarę w siebie.
Naszymi partnerami w 3. edycji projektu były ponownie Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Fundacja Rodzinny Gdańsk oraz warszawska Fundacja Atalaya. Mentorzy, aby jak najlepiej pełnić swoją funkcję, w ramach projektu przeszli specjalne szkolenie przygotowujące ich do pracy z młodzieżą.

Jesteśmy dumni z rozwoju naszego cyklicznego projektu społecznego „Pierwsza Przymiarka”, który zainicjowaliśmy i prowadzimy od trzech lat.

RELACJE SĄSIEDZKIE
Najczęściej wspieramy wydarzenia odbywające się w sąsiedztwie naszych siedzib – w gdańskiej dzielnicy Dolne Miasto i na krakowskich Bagrach.
Inwestujemy w społeczności lokalne w Pruszczu Gdańskim, gdzie mieści się nasze centrum dystrybucyjne, oraz w Brześciu Kujawskim, w którym nowe centrum dystrybucyjne dopiero powstaje. Jako nowy sąsiad w Brześciu jeszcze przed uruchomieniem nowego obiektu staramy się rozpoznawać potrzeby mieszkańców i proponować im wartościowe inicjatywy.
Nasza odpowiedzialność dotyczy różnych obszarów – również dbania o najbliższe otoczenie. Chcemy być dobrym i troszczącym się o swoją okolicę sąsiadem: wspierającym lokalne działania, angażującym się w rozwój regionu i aktywizującym społeczności lokalne.