Recykling

Zależy nam na znalezieniu rozwiązania, które pozwoliłoby traktować zużyte ubrania nie jako odpad lecz zasób, który jest ponownie wykorzystywany w produkcji odzieży – niezależnie czy chodzi o tkaniny wielo- czy jednomateriałowe. Naszym celem jest zatrzymanie surowców w obiegu i tym samym ograniczenie ilości odpadów tekstylnych oraz minimalizowanie śladu środowiskowego raz wyprodukowanej sztuki odzieży.

Pracujemy nad innowacyjnymi technologiami produkcji przędzy z odpadów tekstylnych. Wraz z polskim start-upem Use Waste dążymy do wypracowania naukowej metody skalowalnego recyklingu zużytych tkanin poliestrowych w oparciu o ideę produkcji ubrań z ubrań. To nasz kolejny krok w kierunku mody cyrkularnej oraz zmniejszania ilości odpadów tekstylnych.

Zrealizowaliśmy projekt z Sustainable Fashion Institute (SFI), polską platformą wspierającą marki w budowaniu zrównoważonej przyszłości branży odzieżowej. W ramach pilotażowego projektu SFI pomogło nam w poszukiwaniu efektywnej metody przetworzenia materiałów wielogatunkowych, umożliwiając ich ponowne wykorzystanie jako pełnowartościowych materiałów do produkcji odzieży.

Ograniczenie odpadów tekstylnych

Europejska Agencja Środowiska wskazuje, że w samej Unii Europejskiej wyrzuca się co roku około 5,8 mln ton ubrań. Zaledwie 1% zużytej odzieży poddawany jest recyklingowi w celu wytworzenia nowych tekstyliów.

Aby temu przeciwdziałać dbamy, by poziom naszej produkcji był dopasowany do podaży generowanej przez klientów. Pomagają nam w tym nowoczesne technologie opracowane przez nasz zespół ekspertów IT, którzy przy wykorzystaniu data science, uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji są w stanie prognozować poziom zapotrzebowania na nasze kolekcje.

Dzięki temu ograniczamy ilość zamawianej u naszych dostawców odzieży i minimalizujemy odsetek niesprzedanych kolekcji.

Te ubrania, które nie znajdą nabywców w naszych sklepach, sprzedajemy partnerom zewnętrznym do dalszej odsprzedaży na rynkach, na których nie prowadzimy działalności handlowej.